Proč přitahujeme stejné lidi, věci a situace?

Proč přitahujeme stejné lidi, věci a situace?

Měli jste někdy v životě pocit, že se vám určité situace vracejí? Objevují se podobné typy lidí, kteří vám přinášejí nápadně shodné konflikty nebo výzvy?  Bývá to i v partnerství – člověk ukončí jeden vztah nebo odejde k jinému partnerovi, aby za nějakou dobu zjistil, že žije ve stejném nebo horším svazku jako předtím. Proč dokola přitahujeme zdánlivě stejné lidi, věci a situace? 

 

Jak to funguje a jak to zastavit? Existuje něco zákon přitažlivosti, nebo je to jenom výplod bujné fantazie, v horším případě marketingový trik?

 

Do života nepřitahujeme to, co bychom chtěli, ale to, co jsme. 

Wayne Dyer

PROČ A JAK PODOBNÉ PŘITAHUJE PODOBNÉ?

Zákon přitažlivosti existuje. A není to neuchopitelná ezoterika ani podivná magie  :). Je to jen logický sled příčin a následků. 
Co vysíláme, to se vrací. Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá.

 

Každý z nás vyzařuje určitou osobní energii (nebo také vibraci). Ta se odvíjí od našich myšlenek a emocí. Vytváříme kolem sebe energetické pole. Podle toho, jakou energii kolem sebe šíříme, přitahujeme do svého pole (stejně jako magnet železné předměty) podobně naladěné lidi, situace a věci. 

 

 

Představme si to jako život v domě s termostatem. Člověk, který je zvyklý mít nastaveno 10 stupňů, se bude cítit dobře jenom v podobném prostředí s lidmi, kterým teplota vyhovuje. Bude mít hosty vyhledávající chlad. Žádné teplomilné rostliny. Rolety na oknech, aby se chládek udržel, i když svítí. 

 

 

Teplota v domě, vybavení a obvyklí hosté podmiňují možnosti zábavy. Asi se tu nebudou konat bazénové párty, možná ani dlouhé rozpravy u večeře. Spíš samotářské aktivity v teplém oblečení. A není na tom nic špatného. Je to každého svobodná volba a pohled na svět. 

 

Náš vnitřní termostat – naše osobní vibrace –  definuje celý malý vesmír nastavení kolem nás. 

 

 

Proč přitahujeme stále stejné lidi, situace a věci

KDYŽ JSME DOLE, VŠECHNO JE ŠPATNĚ ...

Vezměme si člověka, který se cítí být obětí. Všichni mu škodí, vše je proti němu. Věří, že se mu nedaří kvůli nepřízni osudu a jiným lidem. Vždycky najde objektivní příčiny. 

 

Má nízkou vibraci. Bude vyhledávat podobně laděné protějšky.  Nepůjde o radostné lidi, co se rádi vrhají do nových aktivit. Cítil by se,  jako by chtěli, aby doma topil na dvacet stupňů, když má rád deset.  

 

Zajde radši na kafe, postěžovat si a utvrdit se, jak je život těžký. Případně srovnávat, kdo se má hůř. Protože když se má někdo hůř, tak já na tom vlastně nejsem zas tak zle, že?  

 

Ti, kdo se mají stejně nebo hůř, ale nedokážou inspirovat, aby se člověk posunul jinam. Sám nemá chuť. A tak zůstává nespokojený.

 

Očekává špatné výsledky, což se často vyplní.  Chce třeba povýšení. Dopředu ví, že to nepůjde. Snahy jsou marné. Kvůli nevíře v úspěch je nesoustředěný a věci se nedaří. Jemu podobní přátelé ho ujistí,  že za to nemůže. Rezignuje na snahu a vida, povýšení se nekoná.

Je to začarovaný kruh. Zůstávat dlouhodobě v nízkém vibračním nastavení znamená přitahovat odpovídající lidi, situace a výsledky. Jediná cesta ven je zvýšit svoji vibraci.

Vraťme se k analogii člověka, který má doma nastaveno deset stupňů, omezený okruh lidí a limitované typy zábavy.

 

Dokud nezvedne teplotu = svoji osobní vibraci, bude přirozeně vábit jen to, co je (samotář s domovem vytopeným na deset stupňů), ne to co by si přál (pobyt v pohodlném domě plném přátel s termostatem nastaveným na dvacet).

Všechno si do života přitahujeme sami svým nastavením

KAŽDÝ MŮŽE BÝT DÍTĚTEM ŠTĚSTĚNY A PŘITAHOVAT PROSPĚŠNÉ LIDI, VĚCI A SITUACE

Všichni jsme je potkali. Děti štěstěny. Na co sáhnou, to se jim daří, zadarmo. Padají jim samé trumfy, kolem sebe shlukují zajímavé lidi. Život je radostná jízda. Chtějí nové auto? Zrovna je na něj sleva. Potřebují právníka? Soused dohodí kamaráda a ten jim vyhraje soud. Otázku 12 u zkoušky? Není problém.  

 

Odkud se všechen úspěch a pohoda berou?

Stejně jako u oběti v předchozím případu si tohle všechno dítě štěstěny samo tvoří. Jenom z opačného postoje. 

 

Oběť si v mysli osvojila přístup: Nemám nad ničím kontrolu. Za všechno může svět venku. Než bych zvednul zadek a o něco se snažil, radši si budu stěžovat. Sice to nic na věci nezmění, ale je to pohodlné. 

 

A pořád dokola realizuje stejné – odpovídající – výsledky.

Takzvané dítě štěstěny má jiné mentální nastavení. Ale stejně jako oběť tvoří všechny své výsledky samo.

A může to být klidně jen v nějaké oblasti života. Je zkrátka v nepřetržitém očekávání všeho dobrého a to se mu vrací.

 

Člověk je tak přesvědčený o tom, že věci pro něj mohou dopadnout jen výborně, že jeho mysl, emoce a činy nepřipouští nezdar. 

 

Jak to funguje? Člověk, který čeká pozitivní výsledky, je neustále přitahuje, protože je té možnosti otevřený.

Představte si, že nám někdo zakáže myslet na růžového slona. V tu ránu myslíme jenom na růžového slona. A protože na něj myslíme a soustředíme svou pozornost, bude všude. Dítě přinese učebnici s obrázkem růžového slona. V televizní reklamě poběží stádo růžových slonů. Na účtence září logo růžového slona. 

 

 

Člověk, který čeká jenom výborné výsledky, je neustále přitahuje (stejně jako my před chvílí růžového slona). Jeho mysl je tak naprogramovaná.

 

 

 

Každá mince má dvě strany. I kdyby mu chodily ne úplně příznivé situace a lidé, jsou jen jednou stranou mince, která má dvě strany. Díky svému nastavení vždy dokáže uvidět tu pozitivní (zatímco oběť spolehlivě otočí minci výhradně špatnou stranou navrch).

Jak to ovlivňuje, jaké lidi, situace a věci si vtahujeme do života?

Náš život tvoříme svou energetickou vibrací, myšlenkami a emocemi.

 

Záleží na našem převládajícím nastavení, jaké výsledky zhmotníme. Jestli nám k tomu budou přicházet inspirativní lidé a prospěšné situace. 

 

Cílem není falešná pozitivita za každou cenu nebo od reality odpojené „sluníčkářství“,  ale aktivní vědomé vybírání si prospěšných myšlenek a postojů. 

 

Jak přitáhnout prospěšné lidi, situace a věci

 

 

Zažíváte opakovaný neúspěch, nedaří se vám plnit své sny a občas se točíte v kruhu? Vědomou prací s myslí to můžete zastavit a začít tvořit lepší realitu teď hned. 

 

Změna myšlenek a starých vzorců a myšlení dokáže zázraky, zkusila jsem to na sobě. Ráda vám s tím pomohu, ať už v kurzu Ateliér snů (aneb splňte si přání za 30 dnů), nebo při osobní konzultaci pro odstranění odporu a mentálních bloků různými technikami přesně podle vašich potřeb. 

 

 

A nebo jen zůstaňte na příjmu odběrem novinek. V příštím příspěvku se podíváme blíže na to, jak vědomě začít přitahovat lepší lidi, věci a situace a prosperovat. 

 

Zaujal vás tento článek?  

Získejte další inspiraci přímo do svého inboxu.

Nové články e-mailem

    Leave a Reply

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *